Bioloģiskās kanalizācijas ierīkošana – objekts Dzērumos

15.02.2024

Objekts atrodas vietā ar izteikti augstiem gruntsūdeņiem, tāpēc izsmeļamā bedre tika pārveidota par bioloģisko kanalizāciju ar trasi, izmantojot 110mm PVC trubām (cauruļu gredzena stingrības klase SN8). Izvada būvniecībai tika izvēlēts meliorācijas grāvis.

Objektā esošajai mājai bija divi izvadi – viens kanalizācijas, otrs virtuves dušas un sanmezgls. Tā ir bieža parādība dārziņu korporatīvos īpašumos, kuros savulaik kanalizācijas ierīkošanai tika izmantoti tajos laikos pieejamie risinājumi un prasmes. Arī ūdens novadīšanai lielākajā daļā gadījumu tolaik tika izvēlēti vieglākie un ērtākie risinājumi.

 

Augstāk redzamajos attēlos tiek savienota otra maģistrāle no dušas, virtuves un citiem santehnikas mezgliem ar galveno, rezultātā to savienojot ar bioloģisko attīrīšanas iekārtu. Bioloģiskās kanalizācijas attālums – aptuveni 10m no dzīvojamās ēkas.

Tālākais process paredz bioloģiskās attīrīšanas iekārtas ierakšanu. Pirms galvenās maģistrāles pievienošanas nepieciešama rūpīga līmeņošana un iekārtas piepildīšana ar ūdeni. Gadījumos, kad ir augsti gruntsūdeņim, iekārtai papildus nepieciešama “pēda”, kas to notur izvēlētajā vietā. Šai iekārtai pēda jau ir standarta komplektācijā, padarot pateicīgākus iekārtas montāžas apstākļos vietā ar augstiem gruntsūdeņiem. Papildus tam, iekārtu obliāti jāenkuro, tādējādi nodrošinot stabilāku tās novietojumu.

Ņemot vērā to, ka objektā zeme bija viegla un gruntsūdeņi tieši bioloģiskās attīrīšanas iekārtas uzstādīšanas vietā vairs nebija tik augsti, tās novietojums tika plānots aptuveni 1.5m no zemes līmeņa. Taj pat laikā gruntsūdeņi bija pietiekami augsti, lai to līmenis varētu paaugstināties – tāpēc ūdens novadīšanai tika izvēlēts grāvis.

Šajā objektā nebija nepieciešama sūkņa stacija, jo meliorācijas grāvis bija pietiekami dziļš un nebija vajadzības pēc līmeņa celšanas (ūdens tiek novadīts pa taisno ar pašteces principu uz meliorācijas grāvi).

Visbeidzot tiek pievienota galvenā maģistrāle, kurai blakus novietots kompresors, kas savienots ar iekārtu. Turpmākais process ietver regulācijas darbus un izvadu uz grāvi.

Lai uzzinātu vairāk par iespējām Jūsu privātīpašumā veikt bioloģiskās kanalizācijas montāžu, aicinām sazināties ar mums, aizpildot pieteikumu formu vai zvanot +371 24918422