Septiķi: Praktisks un ekonomisks risinājums privātmājai

Vai jūsu īpašumam nav pieejama centralizētā kanalizācija? Septiķis var būt ideāls risinājums jūsu notekūdeņu attīrīšanas vajadzībām!

Kas ir septiķis?

Septiķis ir tvertne, kas apstrādā notekūdeņus no mājsaimniecības. Tas sastāv no vairākām sekcijām, kurās notiek nogulsnēšanās, anaerobā un aerobā attīrīšana. Attīrītais ūdens tad tiek novadīts infiltrācijas laukā vai drenāžas sistēmā.

Kāpēc izvēlēties septiķi?

 • Ērts un ekonomisks: Septiķi ir salīdzinoši lēti uzstādīt un uzturēt.
 • Viegli uzstādīt: Septiķus var uzstādīt praktiski jebkurā vietā.
 • Ilgmūžīgi: Septiķi ir izgatavoti no izturīgiem materiāliem un kalpo ilgstoši.
 • Videi draudzīgi: Septiķi attīra notekūdeņus, novēršot piesārņojumu.

Kā izvēlēties septiķi?

Izvēloties septiķi, svarīgi ņemt vērā vairākus faktorus, tostarp:

 • Novērtējiet savas vajadzības: Pirms izvēlēties septiķi, ir svarīgi saprast savas mājsaimniecības vajadzības. Cik cilvēku dzīvo mājā? Kāds ir ūdens patēriņš? Šī informācija palīdzēs noteikt nepieciešamo tvertnes tilpumu.
 • Neskopojieties pie kvalitātes: Septiķis kalpos jums daudzus gadus, tāpēc nevajadzētu taupīt uz tā kvalitāti. Izvēlieties labi pazīstamu zīmolu ar labiem atsauksmēm un garantiju.
 • Pareiza uzstādīšana ir būtiska: Septiķa pareiza uzstādīšana ir izšķiroša tā efektīvai darbībai un kalpošanas laikam. Neuzticieties šim darbam amatieriem – sadarbojieties ar pieredzējušiem speciālistiem.
 • Likumu ievērošana: Septiķa uzstādīšanai un lietošanai ir spēkā normatīvie akti. Pirms uzsākšanas sazinieties ar pašvaldību, lai noskaidrotu nepieciešamos atļaujas un ievērotu attāluma prasības no ūdenstilpēm un citām ēkām.
 • Septiķa apkope: Regulāra apkope ir būtiska, lai nodrošinātu septiķa pareizu darbību un novērstu problēmas. Tā ietver nogulšņu izvešanu, filtrēšanas sistēmas tīrīšanu un biopreparātu izmantošanu.
 • Alternatīvas apsvēršana: Lai gan septiķis ir populārs risinājums, apsveriet arī citus variantus, piemēram, bioloģiskās attīrīšanas iekārtas (bio kanalizācija). Tā var nodrošināt augstāku attīrīšanas pakāpi un ērtāku apkopi.

Atcerieties: Septiķis ir ilgtermiņa ieguldījums, tāpēc izvēlieties gudri un sadarbojieties ar profesionāļiem, lai nodrošinātu drošu un efektīvu notekūdeņu apsaimniekošanu savā mājā.

Mēs piedāvājam:

Plašu septiķu klāstu

Bezmaksas konsultācijas

Septiķu uzstādīšanu un apkopi

Garantiju visiem septiķu montāžas veiktajiem darbiem

Biežāk uzdotie jautājumi:

 1. Septiķa uzstādīšanas cena var atšķirties atkarībā no septiķa modeļa, izmēra, grunts tipa un citiem faktoriem. Vidēji septiķa uzstādīšanas cena svārstās no 1000 līdz 4000 eiro.

 2. Septiķa kalpošanas laiks ir atkarīgs no tā kvalitātes, apkopes un ekspluatācijas nosacījumiem. Vidēji septiķis kalpo 20-30 gadus.

 3. Septiķa apkope ir samērā vienkārša. Regulāri jāveic septiķa iztīrīšana no nogulsnēm un jāveic apkope atbilstoši ražotāja instrukcijām.

 4. Mūsdienīgi septiķi ir konstruēti tā, lai neradītu smaku. Ja septiķis tiek pareizi uzstādīts un apkopts, smakas problēmām nevajadzētu rasties.

 5. Attīrīto ūdeni var novadīt infiltrācijas laukā vai drenāžas sistēmā, taču atklātās ūdenstilpēs ūdeni no septiķa novadīt nedrīkt.

Atcerieties: Septiķis var būt praktisks un ekonomisks risinājums jūsu notekūdeņu attīrīšanas vajadzībām, ja centralizētā kanalizācija nav pieejama. Izvēloties pareizo septiķi un nodrošinot pareizu tā apkopi, jūs varat baudīt komfortu un drošu notekūdeņu apsaimniekošanu savā īpašumā.

Saņemiet bezmaksas konsultāciju šodien! Zvaniet mums uz +371 24918422 vai rakstiet uz e-pastu ecotehnalogijas@gmail.com Mūsu eksperti ar prieku palīdzēs jums izvēlēties labāko risinājumu jūsu vajadzībām.