Bio kanalizācija: Efektīvs un videi draudzīgs risinājums

Bio kanalizācija jeb bioloģiskā kanalizācija ir moderna alternatīva tradicionālajai kanalizācijas sistēmai. Tā ir ideāli piemērota privātmājām, laiku viensētām, vasarnīcām, kempingiem un vietām, kurās nav pieslēguma centralizētajai kanalizācijai.

Bio kanalizācijas priekšrocības

 • Augsta attīrīšanas efektivitāte: Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas spēj efektīvi attīrīt notekūdeņus no organiskajām vielām, slāpekļa un fosfora. Attīrītais ūdens atbilst Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumu Nr. 339 “Noteikumi par notekūdeņu novadīšanu un attīrīšanu” prasībām un ir droši novadāms apkārtējā vidē.
 • Videi draudzīgs risinājums: Bio kanalizācijas iekārtas darbojas bez ķīmiskām vielām, tādējādi saudzējot apkārtējo vidi.
 • Kompakta izbūve: Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas ir kompaktas un neaizņem daudz vietas.
 • Ērta uzstādīšana: Montāža ir vienkārša un ātra, un to var veikt jebkurā gadalaikā.
 • Zemas ekspluatācijas izmaksas: Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas ir energoefektīvas un neprasa biežu apkopi.

Kā darbojas bio kanalizācija?

Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas sastāv no vairākām kamerām, kurās notiek dažādi attīrīšanas procesi. Pirmajā kamerā notiek notekūdeņu nogulsnēšanās, kur nogrimst smagākās daļiņas. Pēc tam notekūdeņi plūst uz nākamo kameru, kur notiek bioloģiskā attīrīšana. Šajā kamerā mikroorganismi sadala organiskās vielas ūdenī un oglekļa dioksīdā. Attīrītais ūdens tad tiek novadīts no iekārtas.

Bioloģiskās kanalizācijas iekārtas izvēle

Izvēloties bioloģiskās attīrīšanas iekārtu, jāņem vērā vairāki faktori, tostarp:

 • Mājsaimniecības lielums
 • Notekūdeņu apjoms
 • Pieejamā platība iekārtas uzstādīšanai
 • Budžets

Mēs piedāvājam

 • Plašu bioloģisko attīrīšanas iekārtu klāstu
 • Bezmaksas konsultācijas
 • Iekārtu uzstādīšanu un apkopi
 • Garantiju uz visām iekārtām un veiktajiem darbiem

Sazinieties ar mums jau šodien, lai uzzinātu vairāk par bio kanalizācijas priekšrocībām un iespējām!

Biežāk uzdotie jautājumi

 1. Bioloģiskās attīrīšanas iekārtu cenas var atšķirties atkarībā no iekārtas modeļa, veiktspējas un citiem faktoriem. Vidēji bioloģiskās attīrīšanas iekārtas cena privātmājai svārstās no 2500 līdz 5000 eiro.

 2. Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas kalpošanas laiks ir atkarīgs no iekārtas kvalitātes, apkopes un ekspluatācijas nosacījumiem. Vidēji bioloģiskās attīrīšanas iekārta kalpo 30-50 gadus.

 3. Bioloģiskās attīrīšanas iekārtas apkope ir samērā vienkārša. Regulāri jāveic iekārtas iztīrīšana no nogulsnēm un ieteicama uzpilde ar speciālu baktēriju koloniju, kas palīdzēs sadalīt organiskās vielas. Parasti apkope nepieciešama reizi pusgadā līdz gadā, atkarībā no iekārtas modeļa un lietošanas intensitātes.

 4. Modernas bioloģiskās attīrīšanas iekārtas darbojas bez smakas un trokšņa. Iekārtām jābūt aprīkotām ar ventilācijas sistēmām, kas novērš nepatīkamu aromātu veidošanos.

 5. Attīrīto ūdeni var novadīt dažādos veidos, atkarībā no vietējiem noteikumiem un jūsu zemes veida. To var novadīt:

  • Atvērtos ūdenstilpās, ievērojot distances prasības.
  • Lietus notekūdeņu sistēmās.
  • Infiltrēt gruntī, ja grunts ir tam piemērots.
  • Izmantot kā tehnisko ūdeni dārza laistīšanai vai automašīnas mazgāšanai.

UZMANĪBU! Pirms ūdens novadīšanas ieteicams iepazīties ar Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumiem Nr. 339 “Noteikumi par notekūdeņu novadīšanu un attīrīšanu“, lai pārliecinātos, ka izvēlētais veids atbilst normatīvajiem aktiem.

 

Mūsu uzņēmums reģistrēts Būvniecības Informācijas Sistēmā:

Mēs ar lepnumu informējam, ka mūsu uzņēmums ir oficiāli reģistrēts Būvniecības Informācijas Sistēmā ar būvkomersanta reģistrācijas numuru 17957. Šis fakts apliecina mūsu uzņēmuma nopietno attieksmi pret kvalitāti un sniedz papildu garantijas mūsu klientiem.

Sazinieties ar mums jau šodien!

Ja vēlaties uzzināt vairāk par bioloģiskās kanalizācijas priekšrocībām un iespējām savā īpašumā, sazinieties ar mums jau šodien! Piedāvājam bezmaksas konsultācijas un palīdzēsim izvēlēties jums piemērotāko bioloģiskās attīrīšanas iekārtu.


Atcerieties: Bioloģiskā kanalizācija ir mūsdienīgs un videi draudzīgs risinājums notekūdeņu attīrīšanai. Izvēloties bioloģisko kanalizāciju, jūs iegūstat komfortu, efektīvu attīrīšanu un draudzīgu attieksmi pret apkārtējo vidi.